| Available a întrebat:

Deci. de 2 zile mi.a iesit un cos sub piele pe frunte la jumatatea distantei dintre sprancene. este tare si ma doare cand ating. am incercat sa il storc dar nu reusesc in totalitate si iese apa. uneori si sange. Cum as putea sa scap de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, hmm.apa zici? thinking Mai bine consulti un doctor, dar, poate mai bine l-ai ''racori'' dimineata si seara cu apa rece si sa-l lasi ca va trece de la sine sperhappy
Succes!happy

| mixxjim a răspuns:

Astea nu trebuie stoarse, ca mai rau te infectezi. apar si trec singure happy

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am avut foarte multe cosuri si puncte negre, dar am reusit sa scap dupa ce am fost la doctor si mi-a dat un tratament eficient.
Din experienta mea cu ancee iti recomand pentru cosurile sub piele sa iti cumperi ulei 100% pur de arbore de ceai (tea tree) de la Thurday Plantation.
Trebuie sa pui cateva picături pe un bețișor de ureche si apoi dai pe cos. O sa vezi in scurt timp, ca coșul o sa se dezumfle si apoi o sa dispara complet.
Îți recomand sa schimbi săpunul normal cu un săpun pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai (tea tree) pentru a preveni excesul de sebum si pentru o curățare eficienta a tenului.

| NeedYouNow a răspuns:

Da-l zilnic cu spirt ca il usuca...big grin.

| Available explică (pentru NeedYouNow):

Deja am inceputhee hee sper sa treaca big grin in cateva zile sad

| NeedYouNow a răspuns (pentru Available):

Important este sa ai rabdare. big grin..si pentru a preveni alte cosuri te poti da cu spirt pe intreaga fata.winking eu asa fac.dar nici prea des ca ti-o usuca prea tare..si apropo dupa ce te dai cu spirt da-te cu crema s-o hidratezi... :*