| AnonimDedicat a întrebat:

Salut TPU, am fost acum 2 zile la stomatolog, aveam dureri groaznice de masea, nu stiu exact ce mi-a facut dar ma doar la fel de rau poate chiar mai tare, mi-a scotocit pe acolo cu niste ace, cand mi-a bagat acele alea si ma taia pe la dinte era insuportabil de dureros chiar si cu anestezia aia, nu stiu ce sa fac ma doare rau. Am niste pansamente in locurile unde m-a operat la dinti, as vrea sa stiu ce pot lua sa imi treaca durerea asta groaznica, am niste pastile tador, am luat una si mi-a trecut doar ca am citit ca nu am voie sa iau daca nu am 18 ani, eu avand 16 aproape 17, cu algocalim nu functioneaza deloc, pot pati ceva daca am luat tador si n-am 18 ani? Ce mi-ati putea recomanda sa iau sa imi treaca durerea, apare destul de des si uneori tine ore.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Genevaaa a răspuns:

Si mie mi-a umblat cu niste ace cred ca in felul asta ti-a curatat canalul adica a curatat radacina. In timpul anesteziei nu trebuia sa simti nimic. mie ca sa nu simt mi-a facut 3 in jurul acelei masele. Si dupa aceea m-a durut rau am stat 4zile cu un fel de pastă alba pe dinte ca o creta, ala fiind tratamentul si am luat o gramada de pastile n am tinut cont nici de varsta nici cate trebuie sa iau. Apoi mi-a pus blomba. Dar la tine mai urmeaza ceva? Urmeaza sa iti puna plomba?

| AnonimDedicat explică (pentru Genevaaa):

Trebuie sa imi puna plomba.

| Genevaaa a răspuns (pentru AnonimDedicat):

Mai rezista inca putin. Dupa ce iti va pune plomba nu vei mai simti nimic

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu pățești, dacă ai luat una.

| Iote a răspuns:

Tador este cel mai tare. De la una, nu patesti nimic. Medicul nu ti-a recomandat nimic? Incearca cu algocalmin fiole daca primesti reteta.