| AnonimXnX a întrebat:

Salut, mi-am pus un pivot la stomatolog si de 2 saptamani vad ca nu mi-a mai pus dintele, la cat timp se pune un dinte dupa ce iti pune pivot, tin sa mentionez ca nu mi-a extras radacina pentru ca mai avea sa imi puna un pivot si acolo mi-a extras radacina in zona respectiva si s-a umflat destul de tare desi tot nu mi-a pus pivot acolo inca. Fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pivotul se pune intr-o radacina existenta si sanatoasa, fara extractie. Coronita se pune numai dupa vindecarea completa, de obicei cam doua saptamani si jumatate-trei saptamani.