| oana_7289 a întrebat:

nu am avut niciodata mestruatie (am 13 ani). am observat pe lenjeria intima ca imi curge un lichid maro.prima oara a curs putin iar apoi sa marit cantitatea si sa mai si ingrosat... ce poate fi help me! poate fi menstra? da dc e maro? este posibil ca prima menstra sa fie asa? vi sa mai intamplat si voua? mentionez ca nu am luat anticonceptionale si nu am intretinut relatii sexuale spuneti-mi mai multe despre asta.va rog mult ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este prima menstra. Adeseori la inceput menstrele sunt mai ciudate, de obicei mai inchise la culoare. E sange ceva mai vechi care a stagnat 1-2 zile in uter. Nimic grav, stai linistita, se va regla in timp.

1 răspuns:
| Funditssa a răspuns:

Hey :* Clar iti vine ciclu :X Asa a fost si la mine prima data maro love struck deci inainte sa iti vina ciclu cu adevarat iti vine o substanta maro si dupa se deschide si s face rosie laughing Sper ca ai inteles ce vreau sa iti zic love struck Nu te speria love struck Mai ales daca e pentru prima data :X! O sa te doara si putin burtica love struck Sii eu am tot 13 ani numai ca 13 ani jumate :*! Funditssa puppy dog eyes