| Rebecca123 a întrebat:

Buna tuturor, uneori ma doare sanul stang si nu stiu de ce si nu am probleme cu inima credeti ca e posibil sa ma doara inima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Sustin parerile anterioare, tin sa fac o precizare: inima nu este in stanga, este intre plamani, pe mijlocul corpului, doar capul acesteia este in stanga. durerea de inima o simti dinauntru, se manifesta prin intepaturi de obicei.

| Mayuri a răspuns:

Palpeaza-ti sanii si vezi daca ai noduli sau alte formatiuni care nu ar trebui sa fie acolo. Problemele cu inima nu "cresc" peste noapte. Cand te doare in partea stanga? Cum e durerea? Cedeaza daca incetezi sa faci efort?

| username97 a răspuns:

Uneori, cu câteva zile înainte de menstruaţie, sânii pot să doară, să fie mai sensibili la atingere. De asemenea, se mai întâmplă, şi nu cred că doar la femei, să înţepe sau să doară pieptul, atât partea stângă cât şi cea dreaptă din cauza unor mişcări buşte, supraîntinderi sau din alte cauze. Dacă spui că te doare doar stângul ar putea fi înţepături din alea pe care le simtem cu toţii în jurul inimii din când în când. dacă e altfel de durere, mai accentuată sau simţită diferit, ai putea căuta pe internet informaţii despre problema ta sau chiar să discuţi cu un medic (aşa e cel mai bine). Îţi doresc sănătate din plin!

| Cezar_Sima_1993 a răspuns:

Recomand un control, însă problemele pot fi : menstruație, durere în cazul stării de excitare sau doamne ferește, nu cred că e cazul..cancer mamar

| Mayuri a răspuns (pentru Cezar_Sima_1993):

Cancerul mamar incipient nu doare. Daca ar durea, multe femei l-ar depista din timp.