| MihaelaCaty a întrebat:

Ma doare sanul stang foarte tare, de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un consult medical, noi nu avem cum ghicii de ce te doare!

| corbulalbrosu a răspuns:

Te-as sfatui sa mergi sa fii consultata de un medic daca se poate de un ginecolog. Faptul ca te doare doar unul dintre sani induce impresia ca nu este/poate fi ceva grav. Problemele grave ale sanului nu dau dureri, se manifesta fara simptome alarmante. Trebuie sa fii consultata de un medic ginecolog care sa-ti palpeze profesional sanii si doar daca descopera noduli, chisturi sau orice alta afectiune este posibil sa faca si o ecografie, sau eventual o mamografie. Aproape sigur/cert, NU poate fi ceva grav, probabil ca durerea poate fi provocata de o dereglare hormonala. Pentru ameliorarea si indepartarea durerii aparute la nivelul sanului este recomandat sa fie folosit unguentul Fenilbutazona, un antiinflamator local si calmant al durerilor eficient. Ar fi indicat sa mergi sa fii consultata cat mai profesional de catre un medic ginecolog. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Te-o fi mușcat iubitul de el.