| Irina777 a întrebat:

Salut, puteti va rog mult sa ma ajutati, am o problema nu prea complicata dar care ma supara enorm. Am ceva probleme de sanatate, si la drept vorbint m-am sadurat deja sa merg prin spitale. Acum urmez un curs de lecuire, si am primit injectii intramusculare, iar de citeva zile locul unde au fost puse injectiile s-a umflat si pielea s-a facut de o culoare rosie, nu ma doare....ci din contra ma gidela, ceva asemanator cu ploaia de vint...am pus deja pe locul respectiv iod, insa nu ma ajuta, iar la medic nu vreau sa ma duc. Ma poate cineva ajuta? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| millyca a răspuns:

Pai, daca la medic nu vrei sa te mai duci, atunci intreaba-i pe cei de la "cursul de lecuire" daca este normal sa ai simptomele respective.