| MariaIoana a întrebat:

Uite ca am 25 de zile de intarziere de CM, pana acum am facut teste si au iesit negative.Azi dimineata, la 9, la prima urina am mai facut un test. A doua linie, s-a vazut putin ca o umbra apoi a disparut; Apoi am plecat de acasa.Cand m-am intors, dupa 2 ore, linia era vizibila din nou.Nu stiu cand a aparut, pentru ca imediat ce am facut testul, m-am uitat fugitiv la el si am plecat.
Am usoare crampe, nu pot sa mai fumez, oboseala, urinez des, etc.
Acum am inceput sa sangerez.Nu tare...insa sangerez.Am mai fost insarcinata in februarie, insa am pierdut sarcina.Si atunci am sangerat, doar o zi. Sper doar ca se v'a opri pana maine.
Vreau sa mai fac un test maine, insa...chiar e posibil sa fiu insarcinata? Testul e valabil? M'am bucurat mult, si nu vreau sa fie in zadar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi semnarea instalării sarcinii!
De ce nu mergi la un cabinet ginecologic?
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Testul de sarcină nu mai este valabil după 3-4 minute! Având în vedere că a fost făcut cu urina de dimineaţă, ar fi trebuit ca a doua liniuţă să fie cât se poate de clară, deci, slabe şanse să fii!
Referitor la sângerări, du-te cât se poate de repede la medicul ginecolog, pentru că este foarte posibil să fie vorba de chisturi ovariene!
Sănătate!

| bobby_7474 a răspuns:

Nu o sa fie in zadar, vei primii ce iti doresti atit de mult, noroc si sanatate iti doresc

| emima a răspuns:

Testul nu are de ce sa nu fie valabil daca nu era nu aparea nicio liniuta scrie si pe prospect dar de ce nu te duci la un ginecolog? o ecografie ar fi mult mai sigura mai ales ca sangerezi

| MariaIoana explică:

Referitor la cele doua ore.In momentul cand am facut testul, am vazut rezultatul(si cum spuneam mai sus cu liniile) si am plecat dupa vreo 2 min. Dupa doua ore cand am venit acasa, am vazut din nou a doua linie.Nu stiu cand a reaparut. Poate in urmatoarele minute, imediat dupa ce am plecat.

| valThina a răspuns:

Testul de sarcina dupa 2 ore poate sa nu mai arate "raspunsul" corect. poate sa fie altceva de sangerezi si cum ai mai zis ca in februarie ai ramas insarcinata si ai pirdut sarcina.un control la ginecolog ar fi cel mai indicat, numai doctorul poate sa iti dea un raspuns corect la problemele(intrebarile) talehappy

| Smile_3473 a răspuns:

Testul nu mai era deja valabil, dupa doua ore...
Eu nu cred ca esti insarcinata, cred doar ca e o intarziere, dereglare a menstruatiei.
Cel mai bine ar fi sa consulti medicul ginecolog deoarece nu este normal!
Bafta!:*

| alessia_7383 a răspuns:

Mergi si fa o analiza beta hcg. eu am aflat la 2 luni jumate ca sunt insarcinata.la fel am facut teste. au iesit negative. iar intr-un final a 2 a liniuta abia ce se putea observa. Cand am fost la medic la ecograf nu se vedea nimic...insa doctorita a zis daca s-a vazut a 2 a liniuta catusi de putin exista f mari sanse sa fiu insarcinata si ca nivelul de hormon e inca destul de mic... insa in urma analizei la sange a iesit la iveala sarcina happy.si tin sa mentionez ca am avut si menstruatiewinking

| Pufosila a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa faci un control ginecologic sa nu fie vorba de o sarcina incompleta, daca ai 2 linii sigur esti gravida sau ai putea avea un chist ce trebuie operat foarte usor