| OllyMonroe a întrebat:

Buna!
Un timp mare in urma am visat un vis foarte urit si pina acum nu stiu semnificatia lui.Am visat ca eram afara si o persoana care nu o cunosc mi-a spus ca eu sunt fiica lui satana si ca cind o sa vin acasa o sa le seaman lor si o sa ma transform ca ei.Cind am intrat in casa am simtit o durere mare la cap si la urechi.Si am observat ca incept sa imi creasca niste coarne si ca fata mea se schimba si am inceput foarte tare sa pling.Iar dupa asta visul a disparut si in fata ochilor mei s-a facut totul negru si un glas urit si inspaimantor mi-a zis:Unde ai intrat tu desculta?
Si asa intreba de multe ori la rind si se ridea, dar avea un ris foarte infricosator.Deschizind ochii la fel i-am auzit glasul si rasuna asa tare parca persoana data era linga mine si spunea tot asta la ureche.Va rog sa ma ajutati, nu am glumit si imi este foarte frica.Nu stiu semnificatia si nu stiu ce sa gindesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gamesFENOMENUL21games a răspuns:

Buna!
Semnificatia visurilor din punctul meu de vede e aproape de 0, tot ce ai visat tu a fost teama ta cea mai mare, poate atunci cand tu ai crezut ca ai deschis ochii a fost tot un vis...Totusi nu te lua dupa ce zice lume lumea de aici gen acel comentariu a lui Cazacu.
Sfatul meu e sa te duci la un psiholog ( nu e nicio rusine si eu am fost de 2-3 ori). Majoritatea liceelor/scolilor au unul, daca nu te poti duce si la unul din afara scolii

| Cazacu_Marian_1993 a răspuns:

Poate fi o nalucire diavoleasca ori cineva lucreaza cu diavolul impotriva ta si tu nu ai ocrotirea Lui Dumnezeu iar ca sa o ai mai trebuie sa te rogi sa te mai duci pe la biserica.Ca sa ai ocrotirea lui Dumnezeu trebuie sa-I slujesti.Cum te poti astepta sa te ajute Dumnezeu daca tu faci lucrurile satanei. Mai usor cu pacatul