| andradapisi389 a întrebat:

Buna urgent. Azi la 2 si ceva am cazut nu stiu cum s-a intamplat si mi-am scrantit piciorul. Eu cred ca e scrantit pentru ca am făcut câțiva pași, nu e vanat, pot ridica piciorul, pot misca glezna doar ma doare. Mi-am pus gheata dupa vreo 2 ore de la cazatura, cu ce as putea sa ma fac? Ce credeti, e fractura sau entorsa din moment ce il mișc dar ma doare, asa cand stau in pat doar ma deranjează. Duminică am examen la facultate, ce zici pot merge? Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Motoc_Alex_1999 a răspuns:

Daca esti la facultate, zic ca esti suficient de matura incat sa te duci la un doctor.No offense

| andradapisi389 explică (pentru Motoc_Alex_1999):

Sunt la anul 1 la contabilitate. dragule ce sa fac la doctor ca nu mii rupt piciorul... crede-mă că știu ce înseamnă să îți fie rupt

| andradapisi389 explică (pentru Motoc_Alex_1999):

Stiu ce zici dar nu e ruptura deci nu are ce ss imi faca mi-am pus gheata am pus o fasa m-am făcut cu crema de galbenele... vorbeam la telefon cu un cretin de fapt iubit si m-am enervat si nu am realizat am mers al baie Era ud am alunecat si am Cazut pe picior atata tot...