| FlawlessJj a întrebat:

Buna utilizatori! Am o mare problema care ma nelinisteste...Am 14 ani si jumatate si acum 2 saptamani am avut prima ejaculare. Pana in prezent am ejaculat de 2 ori si de la a 2a ejaculare am inceput sa simt niste senzatii ciudate, cum ar fi cand sunt excitat simt foarteputin senzatie de urinare, simt niste "usturaturi" de maxim 2 secunde, tot asa mici. Am cautat asta pe internet si scria ca e o infectie urinara. Precizez ca la urinare nu am probleme, dar cum spubeam, simt ca e ceva diferit fata de inainte de ejaculare. Sub nicio forma nu vreau sa ii spun mamei despre asta, imi e rusine. Astept raspunsuri serioase! Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Normal, dupa fiecare ejaculare, corpul uman simte nevoia sa curete tractul urinar prin... urinare. adica dupa ce ejaculezi iti vine senzatia sa te shushu, si ar trebui sa respecti dorinta corpului. infectia urinara nu cred ca are legatura cu ejacularea, dar poti sa o rogi pe mama ta sa iti faci analizele periodice, si acolo o sa iti iasa infectia (daca o ai) fara sa stie NIMENI de problema ta intima. si asa e bine sa iti faci analizele generale macar de 2 ori pe an