| Trace1603 a întrebat:

(Fata)Salut, de 3 zile simt permanent nevoia de a urina, chiar si imediat dupa ce merg la baie, in urmatoarele secunde simt aceiasi nevoie. Acum doua zile am observat ca dupa urinare am scurgeri rozalii de o cantitate mica si un anumit disconfort sau durere la finalul urinarii. Iar azi am avut si niste dureri de ovare. Peste o zi-doua ar trebui sa-mi vina menstruatia dar imi fac griji fiindca nu inteleg daca problemele descrise mai sus este de la vreo infectie urinara, raceala sau chiar si sarcina fiindca la inceputul lunii am facit sex neprotejat dar am facut in penultima zi de menstruatie iar la mine menstruatia dureaza intre 32-38 zile asa ca presupun ca sansele ca lichidul dinaintea ejacularii sa rezistat mai mult de 7 zile pana in perioada mea fertila (mentionez ca nu a ejaculat in mine)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Senzatia permanenta de a urina cel mai probabil reprezinta efectul indus de catre o infectie existenta la nivelul aparatului urinar. Ar fi indicat sa te prezinti la o sectie/cabinet urologic pentru a fii consultata si sa-ti fie prescris tratamentul de urmat.
In privinta sarcinii se poate specifica fara teama de a gresi ca in conditiile descrise este cu totul imposibil sa existe chiar si o sarcina ipotetica datorita faptului ca actul sexual a avut loc intr-o perioada infertila sigura a ciclului menstrual si de asemenea si din cauza ca nu a ajuns sperma in vagin.
De asemenea ar fi indicat sa te prezinti cat mai urgent la un laborator de analize medicale, cu o proba de urina colectata dimineata la prima ora, pentru a se stabili natura agentului patogen si pe baza rezultatului sa ti se prescrie medicamentatia corecta. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fuga la medic si analize si investigatii, pana nu e prea tarziu!
Nu a ejaculat in tine, dar ati facut fara prezervativ! Lichidul preejaculator apare cand se produce erectia! Pana la ejaculare pot trece 10 secunde sau 3-5-7-10 minute! Suficient timp pentru ca micutul olimpic sa ajunga la destinatie!

| romeo78 a răspuns:

Stați de 3 zile acasă cu astfel de simptome? Sunteți minoră, cumva și vă e frică de părinții dumneavoastră?
Sau așteptați salvarea să vă ia de acasă pe targă, să ajungeți la spital, iar dacă nu aveți copii să vi se spună că nu mai puteți avea niciodată!
Doamnă, urgent la spital?!
Sfaturi, tratamente nu le primiți aici!
A, să nu uit, acum 5 ani, fata de 45 de ani a unei vecine, a murit de Crăciun, căci tot așa a stat acasă și s-a tratat după ureche, de o problemă asemănătoare cu a dumneavoastră!
Sănătate!