| denisa_2911 a întrebat:

V-am intrebat mainainte ceva si nu vreau sa imi ziceti de doctor pentru ca de aia v-am intrebat sa nu merg la doctor.Imi ies de 3 zile bube rosii care ma mananca ingrozitor pe corp, ce sa fac, de l ce oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Orienteaza-te dupa articolul acesta in care descrie un anume fel de bubite http://www.sfatulmedicului.ro/Alergiile/urticariile_828--- daca ti se pare ca seamana cu cele descrise in articol, mergi la farmacist ---daca nu, ar trebui sa mergi la medic. Numai bine!

2 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Din păcate,nu poți sta așa fără să te duci la medic. Trebuie să te duci la medic pentru ați spune ce ai și să începi deja un tratament,sub îndrumarea de specialitate a dâsului/dânsei.
Poate fi alergie sau cine știe ce. Dacă nu ai făcut până acum varicelă asta poate fi,dar dacă nu te duci la medic se va agrava și vor apărea complicații.
Stai liniștită că nu îți faci injecții la medic sau altceva, doar îți dă niște pastile și unguente, îți spune ce ai și gata. Nu te teme de altceva.

Succes.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @denisa! Din nefericire pentur tine medicul este singura soluție. Poate ai o boală contagiosă care necesită carantină și un regim adecvat. Repejor la doctor că nu te mănâncă, doar trăim în secolul XXI!