| Maria_5642 a întrebat:

Buna.Va pun aceasta intrebare vorbind foarte serios, deci cine raspunde sa nu isi bata joc.De catva timp (aproximativ cateva luni) am un junghi in inima.Adica ma doare foarte tare si uneori respir greu.De ce? Ce ar trebui sa fac? Este un lucru foarte grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Orice durere in zona toracelui trebuie investigata. Poate fi ceva banal sau ceva mai mult. Mergi pentru inceput la medicul de familie.
http://mymed.ro/durere-piept-toracica-anterioara.html

| Leonard08 a răspuns:

Nu cred ca sunt prea multi medici pe TPU sa-ti ofere un raspuns pertinent.
Mergi la doctor. O consultatie online nu se compara cu una "live".

| Maria_5642 explică:

Am doar 12 ani.Presupun ca nu am probleme cu inima.