| Justmeandmysmile a întrebat:

Buna,va rog ajutati-ma. Am o tuse oribila de la raceala si ma ustura gatul,iar cand tusesc imi vine sa vomit.Ce sa fac? N-as vrea sa mai iau alte pastile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Estera123 a răspuns:

Sirop din muguri de pin si brad. Este excelent pentru tuse.
Dar daca tusesti mai mult de 2 saptamani, fa o vizita la doctor.

| oo3 a răspuns:

Incearca tatum verde este ok
.

| WizKhalifaa a răspuns:

Daca este tuse seaca bea sirop tusin forte!
Aaa da, si 1 litru de lapte de capra pe zi timp de o saptamana.

| Roxanyk_Elena_1990 a răspuns:

Ceaiul de cimbru in amestec cu busuioc este f bun pentru raceala! incearca! sper sa scapi cat mai repede!