| Denudeny a întrebat:

Buna,, va rog, raspuns urgent! Deci, in partea stanga a gatului, sus de tot, am o umflatura si cand misc gatul ma doarte ingrozitor! va rog sa ma ajutati! Fundaaa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Eclipse a răspuns:

Ti-as putea spune ca ai oreion, care este o boala a copilarieri, dar parerea mea este sa mergi la medic.

| RullerOfAllEvil a răspuns:

Urgent la medici!
Ceea ce descrii tu, poate fi un ganglion limfatic imflamat, semn probabil al unei infectii in corp.
Nu vreau sa te sperii, dar este serios.
Du-te ACUM la medic!