| DanYelA13 a întrebat:

buna va rog sa ma ajutati
am o alunita care a prins ca o coaja deasupra nu ma doare nu ma ustura si are cateva puncte mai inchise nu am zgariat o si atunci cand am mers la mare i am dat cu protectie 50 direct peste ea e posibil Sa fie cancerigena?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie și apoi la dermatologie.
Nu o agresa.
Pa, pa.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Din câte știu, alunițele ridică semne de întrebare doar atunci când își modifică aspectul, dacă se măresc, dacă dor, dacă își modifică culoarea... E bine să te duci (cu mămica ta) la un consult, dacă ești așa îngrijorată. Măcar te liniștești, știi că ai fost la un control...
Citește și → http://www.clicksanatate.ro/Fii-cu-ochii-pe-alunite_0_2726.html

| sorinaioana2001 a răspuns:

Trebuie sa mergi cat mai urgent la un medic dermatolog, sa ti-o examineze cu atentie!