| precious30 a întrebat:

Buna!
Va rog sa ma ajutati daca stiti ceva remedii de slabire. Sunt miniona si nu sunt grasa doar ca am putina burtica si as vrea sa o dau jos si de sala nu am timp si sincer sunt si cam comoda. A folosit cineva acele milk-shake-uri de la Herbalife sau Oriflame?
Sau stiti ceva care ar reduce grasimea de pe abdomen? Chiar si exercitii dar as vrea sa vad rezultate. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 53 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 7 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, la sală/aerobic, zilnic ), etc.
Şi NU recomand "milk-shake-uri de la Herbalife sau Oriflame"!
Dacă, totuşi, ai burtică mărişoară şi doreşti să scapi de ea, atunci trebuie să faci exerciţii care folosesc muşchii abdominali ( abdomene, etc. ).

O zi frumoasă.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| precious30 explică (pentru bursuc001):

20 ani, 155, 46 kg

| precious30 explică (pentru bursuc001):

Mersi!

| bursuc001 a răspuns (pentru precious30):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă.

| bursuc001 a răspuns (pentru precious30):

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 53 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 7 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, la sală/aerobic, zilnic ), etc.
Şi NU recomand "milk-shake-uri de la Herbalife sau Oriflame"!
Dacă, totuşi, ai burtică mărişoară şi doreşti să scapi de ea, atunci trebuie să faci exerciţii care folosesc muşchii abdominali ( abdomene, etc. ).

O zi frumoasă.

| StanciuElenaAlina2000 a răspuns:

Incearca astabig grinimineata mananca mult, incat sa te saturi.Masa de pranz, care va urma dupa3-5 ore, va fi mai putin copioasa, iar seara, ori renunti la cina, ori mananci ceva usor.Sau:Consuma iaurturi cu 0, 1 grasime. Dintr-un iaurt te vei satura.Sunt sigura ca vei reusi daca te vei tine de treaba. Daca crezi ca ce am spus e greu de urmat,incearca sa mananci putin din fiecare sau sa renunti la paine, zahar, tot ce contine zahar, chiar si laptele dulce ingrasa, dar acestuia ii poti reduce cantitatea. Funda?