| Maya06 a întrebat:

Buna,va rog sa ma ajutati! Stiu ca este un subiect foarte popular si ca sunt foarte multe fete care incearca sa slabesca prin metode miraculoase, dar imi doresc si eu sa scap de grasime si imi doresc enorm de mult sa arat bine.Tin sa precizez ca de cand sunt mica sunt adepta sportului:la 10 ani am facut fitness, la 11-12 am facut un an de hand-ball iar intre 12-15 am facut sport de performanta(canotaj)si de atunci au inceput sa mi se formeze muschi si sa arat bine dar dupa un an de cand m-am apucat am inceput sa am probleme cu greutatea si de aceea am renuntat la acest sport pentru ca kg acumulate nu ma lasau sa fiu pe primul loc si m-am chinuit foarte mult acesti ani iar antrenorii ma certau pentru ca ma ingrasam. Aveam zile in care slabeam 2-3 kg pe zi dar usor se puneau la loc pana la sfarsitul sapt. cateodata si mai mult.Iar acum sunt acasa si fac din nou handball am antrenamente de 2, si merg la sala de 2-3 ori pe sapt. in timpul scolii. Facand acest sport solicitant(canotaj)aveam mese regulate si consistente si program strict si mi-am obisnuit organismul asa.Acum imi oresc sa dau jos 10-12kg pentru a ma simti normal.In fiecare zi ma stresez cand vine vorba de mancare"oare sa mananc"sau"oare ce trebuie sa mananc la pranz sau maine" si viata mea a devenit un cerc ce se invarte in jurul corpului meu.M-am straduit de foarte multe ori dar slabiciunea mea este ciocolata si unele dulciuri. In rest nu mananc prostii si sucuri decat foarte rar pt.ca ma desgusta felul in care sunt fabricate. Am 1.80 si 78-80 kg si 15-sunt fata si imi doresc ca oamenii sa vada in tradevar cum arat sub grasime

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns: