| anonim_4396 a întrebat:

vara aceasta merg la mate pe 7 zile. am pielea sensibila cu catva pistru pe fata.pot sa ma bronzez fara a agrava starea lor? daca da, ce creme polare ar trebui sa folosesc pentru a nu imi aparea mai multi pistrui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Daca folosesti o crema de protectie solara cu minim 30 spf vei fi ok, ideal ar fi 50 si neaparat sa eviti statul la soare intre orele 11 - 17

| anonim_4396 explică (pentru BiuL):

Multumesc

| BiuL a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere.