| Alli23 a întrebat:

Vineri am facut curatenie in baie cu un spray dezinfectant. Nu am folosit mult acel spray ( vreo 10 min ). Cu o zi inainte mancasem si pepene foarte rece. Iubitul meu este racit si el.
Cam de sambata am nasul infundat mereu. Alte simptome nu am. Cateva zile inainte de asta ma duruse capul.
E posibil sa fi facut vreo rinita alergica din cauza solutiei de curatare, sau e o simpla raceala?
Voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat iubitul tau este racit, este foarte clar ca ai luat raceala de la el, ceea ce mi se pare inevitabil.
Nu, sprayul ala nu a provocat nici o alergie, "de vina" este iubitul tau, cu raceala lui contagioasa.

| mastadont a răspuns:

O simplă răceală cel mai probabil, ai luat-o de la iubitul tău.

| Anonima283 a răspuns:

Cum a spus și mastadont și eu cred la fel, că ai luat o răceală de la iubitul tău!