| cxxyy a întrebat:

Cred ca am rinita alergica, am toate simptomele (stranut de multe ori, am nasul infundat si imi lacrimeaza ochii) voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sau ai alergie de primavara la polen etc, numai un medic alergolog va depista cu exactitate tipul de alergie, si i ti va prescrie un tratament adecvat, mergi la specialist. Esti fată? Ce varsta ai? Multa sanatate.

| RAY a răspuns:

Si eu, dar sa stii ca sportul m-a ajutat

| RobertMoon a răspuns:

Eu am rinită alergică, dar nu mi se înfundă nasul, ci în schimb îmi curge, mă ustura ochii și îmi lăcrimează. Eu cred că ai rinita alergica deoarece cam în perioada asta mă ia și pe mine alergia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am rinita vasomitorie. Mi se infunda nasul la greu, când pe o nară, când pe cealaltă nară. Stau întins în pat, nasul înfundat. Mă ridic și se desfunda. Când sunt afara la aer curat, nu am treaba. Cum intru în casa sau alta încăpere care nu este aerisita, nas înfundat. Și totul se datorează măștilor, înainte nu am avut probleme.