| TheDarkDragon a întrebat:

BUNA.Vineri am fost afara si m-a luat frigul destul de rau.Azi am inceput sa tusesc si ma doare gatul, credeti ca o sa fac febra? Sau ce as putea sa fac ca sa fac febra?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceai de soc îndulcit cu miere și o lămâie, supă călduță de pui, o aspirină tamponată după masa de seară.
Nu faci baie generală.
Sănătate!
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

De obicei tusea este un simptom al unei boli:raceala, bronsita si daca apare si febra(reactia organismului de aparare impotriva bolii si infectiei) ceva nu este in regula cu tine. Daca faci febra in prima faza ia algocalmin, bea lichide multe pentru a preveni dezhidratarea, calde nu fierbinti si fara acid.Maine te duci la medicul de familie pentru consult si confirmarea diagnosticului.Sanatate!

| ONElena11 a răspuns:

Vrei sa faci febra? "ce as putea sa fac ca sa fac febra?"