| onlychengs a întrebat:

De joi dimineata cand ma pregateam sa plec la scoala am inceput sa tusesc. La scoala am facut febra. Vineri am avut febra destul de mare insa nu tuseam aproape deloc, iar sambata mi-a trecut febra, insa am inceput sa tusesc foarte tare, incat acum, de fiecare data cand inghit. ma ustura gatul extrem de tare. Stiti ce as putea sa fac ca sa scap de senzatia asta? Am baut o multime de ceaiuri, am miere de albine, mama mi-a cumparat niste pastile de la farmacie si mi-a facut un fel de suc din miere, ceapa si usturoi, am mai luat si sirop de muguri de pin si tot nu mi-a trecut...
Stiti cumva un alt remediu? Momentan nu am cum sa merg la farmacie, maine sper sa merg la medic.
Daca are vreo legatura, marti mi-am facut vaccinul de 14 ani. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti racită circulă gripa in perioada aceasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistită, Daiana, este gripă în perioada asta a anului, o să îţi treacă. Spor la însănătoşirewinking!

| francut a răspuns:

Daca cu toate astea nu ti-a trecut, maine dimineata mergi la medic. Sa-i spui tot ce ai luat, mai ales medicamentele.

| onlychengs explică:

Va multumesc tuturor! Ma simt mai bine azi si am inceput sa iau si Trachisept. Sper sa-mi treaca.