| Zzuzuzzzu227 a întrebat:

Buna,voiam sa va spun ca consider ca am o problema cu greutatea, am 16 ani,1, 50 m si acum o luna aveam 40 de kg in ultimul timp ies foarte rar afara adica stau in pat pe telefon sau le tv ori dorm.si ținând cont de faptul ca mananc cand trebuie in ultima saptamana am slăbit foarte mult adica se observa foarte bine si nu stiu care poate fi cauza si dimineata cand trebuie sa ma trezesc pentru a merge la scoala nu ma pot trezi daca cineva tipa la mine in timp ce dorm nu aud nimic ..ma cam îngrijorează asta. stiti din ce motiv am ajuns asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blacksky13 a răspuns:

Și eu pățesc la fel doar ca am 15 ani, 1.70 și 47 de kg. Nu e chiar bine ceea ce se întâmpla. Ai verificat dacă ești anemic? (Eu sunt) ori dacă ai lipsa de fier. Nu știu ce sa îți zic ca trec prin aceeași chestie și nu dau de răspuns. Poate ca peste 2-3 ani te vei dezvolta și nu o sa mai fii așa de slab/slaba. Toate cele bune

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ei sunt in starea asta...
Deocamdata sunt fericit happy

| TheSpell a răspuns:

Nu cred că e ceva grav. Sunt exact ca tine. Am cerut și părerea medicilor și mi-au recomandat să mai ies puțin pe afară să mai iau aer, nimic mai mult. Ideal ar fi să faci niște analize să te convingi, să fii sigură. Și eu am făcut-o și au ieșit ok.
În legătură cu greutatea, la fel, nu-ți face griji, am 47 de kg, 1, 65.
Tu ești puțin mai scundă, deci e destul de ok.
A, și la mine strigă mama dimineața să mă trezesc pentru școală și la fel, nu aud nimic, probabil oboseala, sau nu știu, nu suntem noi oameni matinali laughing
Baftă!