| anonim_4396 a întrebat:

Hello,

Pe scurt: Acum o saptamana am ajuns la spital cu voma, am primit tratament, nu am mai vomitat, dar azi am fost la doctorul de familie cu o stare generala de rau si mi-a zis ca de la fiere si trebuie sa tin in continuare regim + a schimbat tratamanetul.

Vreau sa stiu ce as putea sa mananc sa nu mai slabesc, pentru ca am ajuns destul de greu la greutatea pe care o am acum(aveam 88.7, acum am 85, 8), am slabit 3 kg intr-o saptamana(am mancat doar regim, dar mancam mult din mancarea de regim). Ma frustreaza maxim scaderea asta in greutate.

Ma puteti ajuta, va rog, cu niste sfaturi legate de alimentatie tinand cont ca tin regim pentru fiere si nu vreau sa slabesc? Daca e posibil happy
Si e normal sa slabesc 3 kg intr-o saptamana? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai mancat mancare de regim da e normal sa slabesti intr-o saptamana.

| aandrei1312 a răspuns (pentru suntserios):

Cele mai multe kg am dat jos in primele 3 zile de voma, dupa am dat prin regim si acum imi e greu sa recuperez pentru ca tot la regim sunt, mananc mai multa mancare de regim, dar parca se asimileaza foarte greu si slabesc in loc de ingrasat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să mănânci cantități mici o dată la 3 ore.

| dullcat a răspuns:

Buna.Prima ta prioritatea in acest moment ar trebui sa fie starea ta de sanatate si atat, nu aspectul tau fizic sau ce este legat de kilograme, pe care poti ulterior sa le pui la loc.