| deepinlovewithyou a întrebat:

Voua vi s-a intamplat vreodata sa aveti limba 'aspra'? sau ceva de genu, sa simtiti ca nu e asa de alunecoasa cum era inainte. Pur si simplu cand o ating nu aluneca si ma deranjeaza. ca mai pun degetul pe ea si e altfel. Ma gandeam ca as putea avea candidoza, deoarece am ceva alb pe limba mai in spate si probabil din cauza asta e aspra. Va rog sa raspundeti serios, si sa nu luati asta in ras. pe mine ma sperie situatia asta, nu stiu ce ar putea fi. Ce modalitati stiti pentru a-mi reface limba la loc? straight face Mierea de albine cu propolis oare ajuta? Vreau sa fie ca inainte, nu stiu ce s-a intamplat cu ea. Mi-e frica sa nu se simta aiurea cand il sarut pe prietenul meu, mi-e jena. Va rog ajutati-ma! Fundaa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Daca ai un depozit albicios pe limba, badijoneaza-te cu glicerina boraxata., evita mancarurile picante si fierbinti. Sanatate! funda?

| deepinlovewithyou explică (pentru SimonaCristina):

Multumesc de sfat! Oare ma ajuta glicerina sa scap de chestia asta? Limba mea va fi la fel ca inainte? laughing Te rog muult sa ma ajuti puppy dog eyes. Promit ca-ti dau funda :*

| SimonaCristina a răspuns (pentru deepinlovewithyou):

Bineinteles.Da, dupa cateva zile de badijonare.

| deepinlovewithyou explică (pentru SimonaCristina):

Vai, ce bine ca exista o rezolvare love struck. Ma voi duce la farmacie sa cumpar, si o s-o aplic. Daca intr-adevar dupa cateva zile isi face efectul, jur ca iti voi fi recunoscatoare pe viata. Multumesc :*

| SimonaCristina a răspuns (pentru deepinlovewithyou):

Cu placere. Sper ca totul sa fie bine!
Pupici!

6 răspunsuri:
| marinaculcea a răspuns:

Cred ca este din cauza faptului ca ai baut sau mancat ceva fierbinte in 2-3 zile senzatia va disparea

| deepinlovewithyou explică (pentru marinaculcea):

Mda. senzatia nici acum nu a disparut. Inca simt ca e aspra cand o ating. Da-mi si mie niste sfaturi. ce sa fac? sad Iti dau funda daca ma poti ajuta cu ceva. Multumesc tare mult :*