| AndreiStanescu34q a întrebat:

Buna, vreau sa cer ajutorul vostru, imi spune cineva ce poate fi asta? La testiculul drept am o mingiuta mică dar se si vede vizual, dar am problema asta de vreo 2 ani. Am fost acum nu demult la urolog, m-a controlat dar cu alta problema si atunci scrotul era strâns... poate fi un chist nepericulos? El nu e dureros, nu-mi creează disconfort, nu are culoare pur si simplu nu ma pot linisti din cauză că există acolo asa ceva. Mai are cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Mergi iar la urolog si fa o ecografie testiculara. Acolo ar trebui sa arate ce ai

| crud a răspuns:

Doare-nu doare, mergi la doctor. Nu trebuie sa te linistesti daca iti mai spune cineva ca are aceeasi chestie, ci trebuie sa mergi la specialist.