| nikollee92 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati si pe mine cu niste diete. Vreau pe cineva care a trecut prin chestia asta.Incerc sa slabesc dar orice as manca am impresia ca nu dau nimica jos.De 3 luni nu mananc paine si nu mananc nici seara. Ajutati-ma plz. Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdyYnNnNn a răspuns:

Eu chiar daca vreau sa nu mananc nu ma abtin dar poate mananc mai putin...
sh diete uite aici:

Cu ajutorul acestei diete se vor pierde 3 – 4 kg pe saptamana. Este bogata in proteine, grabeste arderea grasimilor si schimbarea metabolismului.
Daca va este foame beti cel putin 2 litri de apa pe zi.
Ziua 1:
Dimineata: o cana cafea + o felie paine prajita
Pranz: un ou fiert (tare) +1 fruct + 1 iaurt
Cina: 200 g piept pui la gratar + o salata verde taiata marunt, peste care se stoarce o jumatate de lamiae + o lingurita ulei de masline
Ziua 2:

Dimineata: o cana ceai (cu o lingurita miere) + o felie paine prajita
Pranz: 150 grame branza de vaci (dulce)
Cina: un fruct
Ziua 3:
Dimineata: o cafea
Pranz: un ou fier (tare) + o felie paine prajita
Cina: 200 grame peste fiert in aburi, peste care se stoarce zeama de lamiae, se serveste cu o garniture de legume fierte (200 g la alegere)
Ziua 4:
Dimineata: o cana ceai (cu o lingurita miere) + o felie paine prajita
Pranz: 1 iaurt + 150 grame cartofi fierti peste care se presara patrunjel dupa gust
Cina: o salata de legume proaspete + o jumatate lamiae + o lingurita ulei de masline
Ziua 5:
Dimineata: o cafea
Pranz: un ou fiert (tare) + o felie paine prajita
Cina: 200 g carne de vita la gratar + o salata verde taiata marunt, peste care se stoarce o jumatate de lamiae + o lingurita ulei de masline
Ziua 6:
Dimineata: o cana ceai (cu o lingurita miere) + o felie paine prajita
Pranz: 150 grame branza de vaci (dulce)
Cina: 1 fruct
Ziua 7:
Dimineata:o cafea
Pranz: un ou fiert (tare) + o felie paine prajita + un fruct
Cina: 200 grame gratar (la alegere) + o salata verde taiata marunt, peste care se stoarce o jumatate de lamiae + o lingurita ulei de masline
Fructele si legumele le puteti inlocui dupa preferinta cu cele de mai jos, considerate "alimente cu calorii negative":
Ananas, Andiva, Ardei iute, Broccoli, Capsuni, Castravete, Ceapa, Cicoare, Conopida, Fasole verde, Grapefruit, Gulie, Lamaie, Lubenita, Mango, Mar, Morcovi, Papaya, Piersica, Portocala, Ridichi, Sfecla, Spanac, Spanac, Sparanghel, Tei, Telina, Usturoi, Varza verde, Zmeura.
o plz fundita :*

4 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Fa mai multa miscare (in special alergari). Mananca mai multe salate, vegetale. Doreste-ti sa slabesti si gandeste-te ca si vei reusi (proiecteaza-ti asta in minte). Puterea gandului este cea mai puternica pe care o poate avea omul.

| ioana_1029 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa renunti la zahar(dulciuri) si sa faci sport. Nu mult, dar sa te misti un pic, te ajuta sa dai kilogramele jos mai repede. Nu este bine ca nu mananci seara, si eu am facut prostia asta. Trebuie sa mananci, dar putin, o salata, un fruct, ceva usor. Respecta mesele principale si nu manca mult, cand te ridici de la masa sa nu fii ghiftuita. Daca vrei o dieta, eu ti-as recomanda dieta Montignac, o gasesti pe internet, la mine este singura care a functionat.
Si inca ceva important: nu trisa, "furand" cate o bombonica sau o tableta de ciocolata, daca ai vointa cu siguranta o sa poti sa slabesti. Te pup si sper ca te-am ajutat :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz infometare, incearca sa respecti cele 3 mese principale dar acestea sa fie mai saracute in calorii si multa miscare.Ai incredere in tine si nu renunta, sper sa reusesti.
P. S:Incearca sa faci miscare si dupa ce vei slabi ca sa nu te ingrasi la loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ziua 1-cafea fara zahar, apa plata, 1 litru bulion, ziua 2 cafea, apa, 4 oua fierte tari, ziua 3 -350 grame branza nesarata, ziua 4 jumatate pui fiert fara pielita, ziua 5 -1kg mere:cafeaua si apa sunt in fiecare zi:slabesti dar ideea e sa nu,, spargi,, frigiderul dupa aia, mai poti face cura dupa cateva saptamani pauza.sanatate.