| swet girl 22 a întrebat:

vreau sa pun cateva kg insa nu stiu cum, mi s-a zis sa mananc fast food si mancare nesanatoasa, insa eu vreau sa ma ingras foar cu cateva kg, nu sa devin obeza.am 17 ani, 1.63 si doar 48 kg, sunt f slaba, am niste picioare de mie rau cand ma uit in oglinda, si nici hainele nu stau km trebuie pe mine. spuneti-mi cum sa ma ingras, sau daca exista vreun fel de pastile pentru ingrasare, care anume si cat de eficiente sunt.am auzit ca peritolul e bun, insa vreau ceva care sasi merite banii, in cazut in care e scump.mersi anticipat. funda celui mai bun

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu incerca cu pastile,si nici cu fast food. Medici nutritionisti recomanda: ciocolata,alunele(de orice fel fisic, nici etc), sosuri, in general ce este opus la cei ce vor sa slabeasca
sau poti incerca p acest site http://www.csid.ro/dieta/ajutor-vreau-sa-ma-ingras-4558423/
Succes si ingrasa-te frumos!

4 răspunsuri:
| andrey910 a răspuns:

Nu trebuie sa pui grasime, daca vrei niste picioare mai frumoase fa exercitii pentru picioare...trebuie sa pui masa musculara, nu grasime. Si eu am incercat sa mananc mult si nesanatos si tot slab eram, acum fac exercitii cam in fiecare zi de 8 luni si da rezultate.

| Baton a răspuns:

Ca esti foarte slaba la 17 ani e o prostie din capu tau si in rest nimic.
stai asa bine cum esti.acum nu cred ca esti schelet ambulant nu?
eu zic ca esti bine asa cum esti acum.si oricum daa chiar vrei sa te ingrasi mananca de la fast-food, cola sau dulciuri.
daca nu tine atunci asteapta pana iti incepi viata sexuala si se va rezolva de la sine problema happy

| hamsterita29 a răspuns:

Fast-foodul nu te aujta sa te ingrasi sanatos.fa multa miscare si mananca alimente bogate in proteine

| Anonimm8703 a răspuns:

De ai vrea sa te ingrasi? Eu am 1.65 si 48 de kg si vreau sa slabesc.