| Etro a întrebat:

Bună, vreau să slabesc vreo 5 kg. M-am apucat să țin dieta Rina 90 de zile. Fac sport 30 de min la amiază și seara 30 de min de alergare ușoară+2L de apă. În cât timp aș putea slabi cele 5 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce in ce mai greu, dietele sunt de cacao deoarece scade metabolismul, mai bine bagi... 4 ore de alergat pe zi in loc de 30min, mananci cat trebuie si ce trebuie, si bagi si niste sala. Si ce daca esti fata? Nu ti-ar conveni un corp bine lucrat?

| Carolina1972 a răspuns:

Uita de tot ce inseamna dieta x si dieta zero, si daca vrei sa slabesti fa-o cu cap. Mananca normal, doar ai grija, fara fast-food si restul. Bea multa apa, si dupa ora 18:00 nu mai manca nimic, eventual un mar sau niste morcovi fierti. Si desigur nici sportul nu strica. Bafta!

| irezistibilul a răspuns:

5kg sunt sanse mari sa le dai jos si in 1-2 luni, tine-o tot asa Ana ca o tii bine, iar odata ce ai atins obectivul o sa fii satisfacta happy