| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Vreau si eu ceva pentru ameliorarea iritatiei ochilor, sunt nevoit sa stau la pc un timp indelungat c-am 2-4 ore pe zi si cand trebuie sa ma concentrez asupra unui lucru sau cand sunt obosit mi se inroseste un ochi, eu am avut probleme cu ochii cand eram si mi-a dat ochelari. Si in ziua de astazi mai port ochelari doar ca nu mereu.!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Poti lua visine sau alt prdus asemanator, dar cu totul surprizator e aproape gratis e apa de vita, leac absolut natural si extrem de eficient pentru curatarea ochilor.Se taie o coarda de vita de vie, de ea se leaga o sticluta mica curata sau o eprubeta.Vita va incepe sa picure, seva stransa se pune cu pipeta in coltul ochilor, 2-3 picaturi pentru fiecare ochi.Vei simti o senzatie de curatare si de bine imediat ce o vei folosi.Sa-ti fie de leac.

| Nazzgul a răspuns:

Iti trebuie ochelari cu protectie de ecran PC..etc. Si eu am av promblema asta si s-a rezolvat cu ochelarii.Cand te duci la oftalmolog sau sa iti iei ochelari spune sa tii faca cu protectie de ecran. Funda?