| bubuletzu1414 a întrebat:

Vreau si eu niste tipuri de alimente care sa se implice mai mult in cresterea muschilor, nu vreau sa iau zisele (PROTEINE) care maresc muschi ma refer la prafuri, vreau decat din alimente va rog mult, trag de sala de 6 luni si nimica FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

O alimentatie sanatoasa...
Fructe si legume,ofihna multa,si antrenament daca vrei muschi...
Si mese solide, ma refer la alimente bogate in proteine:carne, oua, lapte, etc.Si mult, mult antrenament.Bafta!

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cele mai multe proteine sunt continute de carne (pui, vita, peste) si oua. au si vegetalele dar mai putin.

| Cosmin86 a răspuns:

Daca tu crezi ca e mai ok sa-ti fortezi stomacul cu multa mancare decat cu prafuri... n-ai decat

dar nu prea vad logica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Peste,cartofi dulci, iaurt degresat, seminte de dovleac.
http://www.sfatulmedicului.ro/......ulare_1494
Te pup!