| TomaLorin a întrebat:

vreau sa stiu si eu altceva, cum pot face muschi la maini fara mars la sala(n-am posibilitate) orice modalitate doar fara sala spuneti-mi tot felul de exerciti pentru cresterea muschilor mainilor. Funda

9 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Eu fac flotari dar n-am niciun rezultat.(nu se vede muschii)
inainte nu puteam sa fac nici 10 flotari.si acum pot sa fac 40.

| Cosmin86 a răspuns (pentru davidtm):

40 de flotari = rezistenta, nu muschi

pentru muschi, MAXIM 10 repetari. Poti mai mult, maresti greutatea.

MEREU maresti greutatea si proteinele din mancare, NU numarul de repetari

| AleAnyo a răspuns:

Cea mai usoara si mai eficienta modalitate, ar fi sa iti umplii cu apa sau nisip niste sticlute si sa le ridici simultan, sau pe rand ca pe niste gantere. Facand de vreo 2-3 ori pe zi cate 40-50 de ori pe fiecare mana( nu neaparat, poti si mai putne, depinde de tine, oricum functioneaza) o sa vezi ca o sa incepi sa-ti dezvolti musculatura mainilor.

| robyD a răspuns:

Daca la sala nu poti...atunci ia-ti sau fa rost frate de 2 gantere. big grin

| Musca_Robert_Alexandru_1971 a răspuns:

Pai ca sa poti sa faci muschi acasa poti sa faci flotari si cele mai potrivite ar fi abdomenele deci incearca abdomenele sunt cele mai folositoare vreau funda

| Taviy a răspuns:

Cele mai bune exerciti pentru bicepsi sunt flotarile. Daca nu iti plac, poti cumpara o pereche de haltere.Te va ajuta foarte mult

| dyk3yy a răspuns (pentru Taviy):

Flotarile nu lucreaza prea mult bicepsul. Ele lucreaza el mai mult tricepsii si pieptul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Taviy):

Flotari pentru biceps? n-ai nicio treaba cu sportul, nu? laughing

| needforsleep a răspuns:

Sincer nu ma pricep iti raspund pentru ca vad ca nimeni nu stie dar o sa incerc.Nu e nevoie neaparat de exerciti ca sa faci muschi miscarea zilnica antreneaza muschii din tot corpul,incearca sa ridici greutati de tot felul, executa flotari, cauta tutoariale pe net sau ceva, eu sincer te-as sfatui sa iti cumperi gantere cu care sa exersezi nu numai la maini ci si la piept, abdomen si spate nu costa chiar asa mult dar depinde si de situatia ta financiara.