| deeutza02 a întrebat:

vreau si eu sa ma ingras cat mai repede fara vitamine. am 12 ani 7 luni si am 30kg ...pls.pls.funfytzabig grinbig grinbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Georgyana98 a răspuns:

Http://www.dietetik.ro/articole/1157/afla-si-tu-cum-poti-sa-te-ingrasi.html

sper ca te-am ajutat... app si eu am 12 ani:)

5 răspunsuri:
| Alistair a răspuns:

Daca te iei dupa ce au zis toti de aici te imbolnavesti. Aici intra si metabolismul in discutie, mananci grasimi si iti strici numai sanatatea si poate nu pui nici kilograme in plus. Grasimile se pot depune si in sange sub forma de colesterol si trigliceride nu numai in tesutul adipos. Seara nu manca prajeli. A fi subponderat nu inseamna neaparat ca nu ai "sunculitza" pe u. Oasele se latesc, creste stratu muscular, toate acestea nu sunt influentate numai de alimentatie ci si de hormoni. Eu zic totusi daca vrei sa incerci ceva incearca solutia data de Georgy, pe acel site scrie mai exact ce ar trebui sa mancanci pentru a creste in greutate, in nici un caz nu scrie sa bagi grasimi, chipsuri si prajeli in tine.

| Merilynne a răspuns:

Am o golega care a incercat asta si s-a ingrasat 10 kg intr-o luna.
deci de dimineata manca:
3 senvisuri cu sunca de porc
1 ceai
3 oua prajite

la pranz manca:
-2 pungi de cipsuri (ca de era la scoala)
-1 suc
-1 jumate de ciocolata(ca nu poate sta fara ea)

seara:
carne prajita
cartofi prajiti
si cam ata.

| aaaaaaa1 a răspuns:

Nu stiu da eu am 11 ani si am 40 de kg, mananci la fiecare masa paine si mancare cu grasimihappy poti manaca friptura de porc. friptura de miel. friptura de vitahappy sper ca te-am ajutat da nu prea stiu...

| awsaasasaa a răspuns:

Nu mai fa miscare timp de o sampamana, poate te ajuta. Si mannca cartofi si paine mai mult.

| sweetyme a răspuns:

Mananca seara lapte gras, te ajuta sa si dormihappy