| User2004 a întrebat:

Vreau un răspuns urgent.
Am avut o masea care ma durea la rece... Dar acum ma doare tot timpul la atingere foarte tare. Si daca o atingi apoi te doare constant. Ma doare parca pe zi ce trece mai tare. Maseaua este bună. Fără carii sau altceva.
DAR DENTISTUL MEU E IN CONCEDIU INCA 7 ZILE. Iar la altul nu prea vreau sa ma duc.

Sfaturi? Sau ce imi poate face daca ma duc la dentist?

Urgent va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sunt semne clare de infecție la nivelul rădăcinii (abces). Si medicul o să-ți recomande 3-5 zile de antibiotice înainte de intervenție

| Raducons a răspuns:

Poate este plombata si are o fisura, ia un medicament pentru calmre si asteapta dentistul tau, Ceva are daca doare, cred ca este crepata, daca zici ca nu are carie.