| Alle_Ãlly_1996 a întrebat:

vroiam sa va intreb dca stiti cumva care sunt riscurile unei opertaii de sinuzita SFENOIDALA? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| reademik a răspuns:

Riscurile operatiei sunt minime, sinuzita sfenoidala este mai grava, netratata poate duce la meningita, tromboza de sinus cavernos, celulita orbitala, abces cerebral, este cel mai bun lucru sa fie operata, nu trebuie sa iti faci griji, este intr-adevar neplacuta, si vei simtii ca iti sapa cineva cu o dalta in cap, pentru ca chiar asa va face, dar nu vei simti absolut nimic, vei fi sub anestezie iar recuperarea este rapida. sanatate multa si pupici