| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, a folosit cineva test rapid covid si daca da sa imi spuna cineva daca merita sa il fac sau nu are o rata de probabilitate prea buna?
Problema e ca e o saptamana in fiecare seara fac febra peste 38.5 fara alte simptome si am vorbit cu medicul de familie si acesta mi-a spus sa sun la DSP. Ultima data cand am facut am stat in spital 1 zi fara apa si mancare izolat singur si chiar nu mai vreau sa trec prin asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| DARKSMOKE01 a răspuns:

Am facut eu! E o prostie totala! Si nu te panica! E doar o raceala! Si daca ai covid, bucare-te deoarece dupa covid 6 luni esti imun! Ai anti corpi si nu mai esti obligat sa ti faci vaccin-ul cand vrei sa pleci din tara!

| Davidutz777 a răspuns:

Stai liniștit, nu te panica, nu ai de ce, e doar o simpla răceală, am avut și eu, pe mine m-a ținut 4 zile. bine. febră nu am avut dar am rămas fără gust și miros 4 zile, m-am tratat cu paracetamol și pachete de Coldrex, daca febra nu îți scade încearcă să bagi șosetele în oțet și apoi le bagi în picioare, și nu te duce la spital, ști destul de bine cu ce ne confruntăm, totul se întâmplă după voia lui Dumnezeu, El o sa te facă bine ai sa vezi!

| suntserios a răspuns (pentru Davidutz777):

Anul 2021.
Lumea in plina pandemie de corona.
Sfaturile de pe net... Sosete cu otet și rugăciuni. Tare primitivi mai suntem.

| Davidutz777 a răspuns (pentru suntserios):

Daca tu consider că primitiv înseamnă să te rogi la cel care te a creat atunci n am ce sa discut cu tine, plus că i-am dat niste sfaturi care chiar funcționează. tare răutăcioși mai suntem, de aia numai trece pandemia!

| suntserios a răspuns (pentru Davidutz777):

"Daca tu consider că primitiv înseamnă să te rogi la cel care te a creat" pai fix asa consider. Mai ales cand e vorba de chestii reale. Da te rogi tu asa ca hobby, e ok, nu am nicio problema.

" tare răutăcioși mai suntem, de aia numai trece pandemia!"

sau poate nu trece ca ne tratam cu sosete cu otet

| Davidutz777 a răspuns (pentru suntserios):

Oh. am uitat că noi românii ne scăldăm in bani. cum dq sa facem noi așa ceva... Stai liniștit că dacă nu ai încotro îți spun eu că fix așa o să faci, numai faceți figuri că de aia sunteți așa cum sunteți. ori tu ai vreo vila cu piscina și nu știu eu. scuzele mele daca e așa. hai sa nu ne mai dăm cine nu suntem că toți sunt vai de capu lor in perioada asta sau cred că tu nu ești afectat. nu știu ce să zic bro, vezi și tu ce sfat ii dai!

| suntserios a răspuns (pentru Davidutz777):

Hai serios acum, ce treaba au banii si vila cu piscina cu sfaturile aiurea date pe net in legatura cu sanatatea?

| Davidutz777 a răspuns (pentru suntserios):

Cum poți să îți dai cu părerea despre ceva ce nu ai incercat? in fine. fiecare cu părerea lui. am dat doar un sfat. care la majoritatea chiar a funcționat când au avut febră!