| Maria2008op a întrebat:

Buna ziua, A mai avut cineva problema cu slabitul sa nu poata sa slabeasca din cauza ca se streseaza ca s-a ingrasat foarte tare eu ma chinui de 3 luni sa slabesc sa tin deficit si din cauza stresului ca m-am ingrasat foarte tare simt nevoia sa mananc mereu am nevoie sa dau jos intre 5-7 kg.Am luat in 5 luni 10 kg in plus fata de cate aveam eu inainte eram foarte slaba inainte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu stresul îngrașă și caloriile, cum slăbești? O dieta bogata proteine, medie în grăsimi sănătoase și săracă în carbohidrați, multa apa și ceva sport macar o ora de mers pe jos pe zi, daca ai stres ia un antidepresiv

| relian a răspuns:

Adica te ingrasi ca maninci? nu de la stres. Dimpotriva, daca nu ai minca si ai fi si stresata, ajungi scindura, asa ca nu mai dati vina pe pisica ca nu te poti tu abtine de la mincare.
Daca nu te poti controla, o sa devii pe zi ce trece tot mai mare,
Asta e, cei cu magazinele cei care produc, trebuie sa faca si ei bani.
Toata lumea are probleme cu slabitu, mai ales daca ai acces usor la mincare.