| andradamariaroxana a întrebat:

Am oxiuri si nu pot scapa de ele, plus ca in ultimul timp m-am ingrasat tare si simt nevoia sa mananc mereu. Este din cauza lor pofta in exces de mancare? Si ce pastile bune imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Nu pastile. de oxiuri scapi rapid cu usturoi si samburi de bostan.
beci fa mujdei si mananca cu orice. carne, ou etc
scapi urgent.
poate esti stresat de simti nevoia sa mananci mereu.
iti sugerez sa o dai pe salate.

| nicoooletaaa a răspuns:

Buna. Cu siguranta senzatia de foame o ai din cauza "micilor bestii". Cumpara de la farmacie 2 pastilute de DUADOR 200mg. Inghite una seara si una fix la o saptamana dupa prima. Atentie! Daca problema este destul de avansata(adica au iesit la suprafata) poti lua pastilele exact cu ti.am spus dar daca nu e asa, a doua pastiluta o iei la fix 2 saptamani dupa prima pastila