| sheishappy a întrebat:

Acum 2 zile am avut un accident, am dat cu capul de ciment. Imediat mi-am pus ghiata si cucuiul mi s-a desumflat mult. Ziua urmatoare *ieri* totul a fost ok, doar putin umflat locul si o zgarietura. Azi dimineata m-am trezit cu ochiul umflat si rosu. Nu il pot deschide bine. Am nevoie de ajutor si niste sfaturi. Rog seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi imediat la doctor sau daca nu este, la urgenta. Nu este de gluma!

| ka2 a răspuns:

Mergi la doctor, logic. Poate e normal sa ajunga ceva si la ochi, dar mergi la doctor. Nu cred ca gasesti aici rezolvarea

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Sincer i mi pare rau, dar cum s-a intimplat accidentul? Nu m ai sta asa, mergi urgent la doctor, analize tomografie la cap si consult oftalmologic de specialitate, de ce ai asteptat 2 zile, trebuia in ziua accidentului sa mergi imediat la medic, nu este bine sa stai asa, se va inrautatii situatia, pentru binele tau mergi la medic, dar totusi cum s-a intamplat accidentul, si de ce nu te a luat salvarea? Ce vârstă ai? mersi, multa sanatate.

| VenomMMA a răspuns:

Eu nu-nteleg de ce bati pasul pe loc. Du-te la doctor si nu mai sta pe aici asteptand raspunsuri! E spre binele tau...

| AnaAna23 a răspuns:

Iubire,in loc sa stai pe TPU du te rapid la un doctor!

| mircea22b a răspuns:

Incearca ceva antiinflamator. Daca nu obtii o reactie pozitiva in termen de 12 ore cu antiinflamator trebuie sa mergi la urgente.

| Aquatinies17 a răspuns:

Amm... te-ai lovit cumva in zona ochiului? Adica cumva era cucuiul un pic mai sus de ochi sau ceva de genul acesta? S-ar putea sa fi facut o infectie de la zgarietura. Sau nu stiu... Nu sunt in masura sa dau un diagnostic, dar ar fi bine sa mergi rapid la un doctor. Se poate agrava happy