| Hfhaffj a întrebat:

Acum 7 luni am suferit o fractură de platou tibial și am fost operat la cateva zile. In picior mi-a fost introdus un șurub care sa țină acea bucată din tibie care s-a deplasat.Am stat o lună cu piciorul in ghips, iar apoi am început recuperarea si in ceva timp eram ca nou.Domnul doctor mi-a spus că după 6 luni trebuie să mă operez din nou pentru a scoate șurub.Am o întrebare. Oare va trebui să mai fac recuperare si după ce îmi scoate șurub? Oare voi mai simți dureri? Cam ce va trebui să fac?
Țin sa mentionez ca eu in momentul de față ma simt excelent.Am si facut sport cu acel șurub in picior, am facut putin fotbal si nu am simțit nicio durere.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Sincereidei a răspuns:

Dupa ce iti va scoate surubul cred doar cred nu sunt sigur ca va trebui ori putina recuperare ori sa incepi usor cu miscarea pentru ca nu vei mai avea acel surub in picior pentru a-ti sustine tibia.
Sper sa fii bine te salut! Totul va fi bine daca vei fi atent