| Hfhaffj a întrebat:

Bună ziua.Am o întrebare.Am 14 ani si in urma cu 2 săptămâni am suferit o deplasare de platou tibial la fotbal.Am fost operat cu un șurub care il voi tine 6 luni si in ghips stau până pe 30 Mai. Am vreo șansă să merg până în iulie relativ usurel? Eu sunt activ și nu imi place sa stau deloc.Mai ales că vine vara și toata lumea iese afară, merge la mare. Multumesc pentru atentia acordata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EllaTheStrange a răspuns:

Da, ai sanse. Dar nu trebuie sa te fortezi prea mult.

| CristianCioranu a răspuns:

Fiecare organism reactioneaza diferit; unii se refac mai incet, altii mai repede. In ce oras locuiesti?

| Hfhaffj explică (pentru CristianCioranu):

Brașov

| CristianCioranu a răspuns (pentru Hfhaffj):

Spune-mi la ce picior te-ai accidentat, stangul sau dreptul?
Apoi iti pot oferi informatii in plus