| lalalalala265252 a întrebat:

Heyyy TPU!
Am 14 ani si acum o saptamana tatăl meu s-a enervat din cauza ca sora mea mai mica plângea si mi-a dat un pumn in cap,pentru ca da >>>:
Si in momentul ala m-a luat o amețeală Si cand m-am uitat in oglinda aveam un cucui ciclu de toata frumusetea.
Am observat ca nu vedeam bine,Adică nu distingem lucrurile,nu ca vedeam in cearta,pur si simplu nu vedeam bine,vedeam doar in fata dar cand ma concentrăm pe ceva de exemplu sa trimit un sms nu vedeam literele,ba le vedeam pe alea de sus,ba pe alea dintr-o partea.
Si asa am văzut cam o ora.
După tata mi-a dat niste gheata sa imi pun si s-a mai desumflat.
Si simteam furnicaturi sau amețeală in zona talpilor,nu imi dau seama sigur si aveam dureri de cap foarte mari,m-au tinut pana noaptea cand am reusit sa adorm.
Oricum mama s-a luat putin de tata,dupa după a urlat la mine ca ce mare lucru,am luat si eu o bătaie în viata mea, ca ea a luat mai multe ca mine.
In fine, acum la o saptamana si 2 Zile in zona fruntii,dreapta sus,mi-a rămas o umflatura micuța si maricica in acelasi timp,la atingere e tare si ma doare decat putin.
Nu vreau sa ramana acolo, Nu stiu ce sa fac, ceva sfaturi? Nu o sa ramana acolo nu-i asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cucuiele se retrag.
Dacă nu mai apar stări de rău atunci nu ti se va întâmpla nimic.
Dar sincer îți spun ca tatăl tău are probleme mult mai grave la cap...

| StrongHeart a răspuns:

Tatal tau e intreg la cap? Poti sa ramai cu sechele pe viata, loviturile la cap pot sa declanseze ceva mai tarziu.Eu am luat cativa pumni in ureche de la o persoana de 40 ani cand aveam vreo 13 si pot sa zic ca a avut efecte grave mai tarziu...Cat despre cucui, o sa treaca, nu stiu exact. cand zici pumn cat de tare a dat? In orice caz nu e normala chestia asta.