| Daianaaa1234 a întrebat:

Acum doua zile am facut un avort prin chiuretaj cu anestezie locala.In timpul avortului am simtit dureri dar nu doarte puternice, a fost o durere suportabila. Iau tot ce mi-a recomandat medicul, injectabil si antibiotic.Sunt curioasa doar daca este normal sau nu sa nu am sangerari? Nu am sangerat deloc pana acum si nici nu prea am avut dureri, decat usoare intepaturi ...Este un motiv de ingrijorare? Sau este de bine? Va rog sa imi raspundeti doar la aceasta intrebare nu vreau sa aud reprosuri, este viata mea si a fost decizia mea.Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incearca sa obtii astfel de raspunsuri de la medic, nu de pe marginea santului, din gura lumii. Multa sanatate!

| Daianaaa1234 explică (pentru neutrino):

Asta o sa fac...ma gandeam ca poate este cineva specializa pe site si ca ma poate lamurii dar vad ca m-am inselat.

| marin81 a răspuns:

Ginecologul care ti-a facut avort ce a zis?
Uite aici un articol/http://www.copilul.ro/......a6375.html

| Daianaaa1234 explică (pentru marin81):

Inca nu am vorbit cu ea. Am citit pe un site ca in primele 2 zile nu este obligatoriu sa sangerezi, am o secretie maronie dar nu imi curge sange. O sa o sun maine si o sa ii spun, sper sa nu fie ceva grav.Multumesc!