| MaierMario a întrebat:

Bună ziua!, am 14 ani și cred ca am varicocel, în testiculul stang simt niște vene destul de mari fata de cel drept, mai ales după efort (mers pe bicicleta/în piciore) le simt și mai mari fata de cel drept, la cel drept abia le simt plus ca testiculul stang e mai mare decât cel drept. Stiu ca asta e normal se fie unul mai mare decât celalalt, dar parca prea se vede diferența. Vreau un răspuns și seriozitate, nu bătaie de joc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Diagnosticul ti-l pune medicul, nu google sau persoanele de pe TPU.