| Cezardoro999 a întrebat:

am 14 ani si o inaltime de 167 cm, si o greutate de 77kg, si ar cam trebui sa mai slabesc. Ce ar trebui sa mananc? Ce sport ar trebui sa fac? Nu cred ca m-ar ajuta o dieta deoarece, dupa ce se termina dieta, cel mai probabil voi reveni la vechile obiceiuri si ma voi ingrasa la loc. Ce-as putea face si de unde as putea incepe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MihaelaElena67 a răspuns:

Deficit caloric!
Adica organismul tau de exemplu arde intr-o zi 2000 de calorii. In cazul asta tu trebuie sa mananci mai putine calorii. Daca nu vei mai manca zahar si carbohidrati, rezultatele se vor vedea in scurt timp. Recomand alergare, flotari si abdomene. Nimic iesit din comun. Daca vrei numai sa slabesti, este de ajuns! Daca nu vei renunta la carbohidrati si zahar, in cazul asta vrei ramane grasuta! Totul porneste de la alimentatie.