| AlexAlyy a întrebat:

Spuneti-mi cum as putea slabi, ce dieta sa tin, ce sa mananc ca sa slabesc in greutate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Ideal ar fi sa nu tii diete extreme și mai ales sa le tii haotic,după ureche.
Cel mai bine ar fi sa te focalizezi pe somn,sa ai un somn odihnitor,evita fast food (tot ce înseamnă procesat, de la cipsuri până la covrigi, paine), bea multa apa, din cate am auzit este o formula personalizata pentru fiecare persoana (0.04× nr. tau de kg) și ar trebui să îți iasă consumul zilnic de apa.
De asemenea, orice dieta este inutila daca nu faci mișcare.
Încearcă să îți găsești o rutina de mișcare sa o poți practica și acasă!
Multa bafta!

9 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Trebuia sa-ti pui problema asta de cand ai luat 2-3-4 kile, acum e mai greu.
Du-te la nutritionist si iti face el o dieta sanatoasa (nu extrema) si slabesti.
Asa e greu de spus, ca si daca-ti spunem ce sa mananci, nu stii cantitatile.

| relian a răspuns:

Maninca ca si pana acum, dar la jumatate, garantat vei slabi laughing nu exista dieta de slabit, sau diecta de slabit aia inseamna, sa reduci mincarea ce o consumi actual.
Daca acum sa zic maninci 4 felii de piine pe zi, reduci la 2 si in ceva timp vei slabi.
Daca faci asa cu tot ce maninci si bei, in afara de apa, atunci vei elimina grasimea depusa.

Auzi la cineva, bagi toti banii la aparate si cand o sai pierzi, te vor lua gindurile negre laughing o sa uiti si sa mai maninci, nici chef de mincare n-o sa mai ai si o sa slabesti garantat laughing Dar aia presupune sa pierzi bani, asa ca daca vointa nu ai sa reduci mincarea, atunci plateste pentru asta.

| sparklingqueen a răspuns:

Foamea

| Aurora99 a răspuns:

Buna, Alex! Am fost si eu in situatia ta si stiu cum este. Daca doresti sa te ajut, da-mi mesaj in privat, te rog!

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Bagi toți banii la aparate, te împrumuți și ii bagi și pe aia și slăbești garantat! Repeți procedura de câteva ori sa nu primești farfuria cuvenita de la mami sau tați.

| Aldutssss31 a răspuns:

Nu exista o dieta minune, trebuie doar sa fie un deficit caloric. Exista unele aplicații unde poți verifica necesarul tău caloric zilnic in funcție de vârsta, sex, activitate fizica iar din numărul ăla scazi 400-500 de calorii pentru deficit.Ca o regula generală încearcă sa mănânci doar când ți-e foame, sa nu mănânci între mese si sa încerci sa ai o alimentație cât mai sănătoasă.