| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Buna ziua am 16 ani si jumate, in anul 2016 am facut analize la sange pentru ca fumasem etnobotanice si m-am simtit rau, la analize a iesit totul bine in afara de o infectie in gat care a spus doamna doctor ca nu e mare problema, din august 2016 dupa ce am plecat de la spital ma simteam rau,nu aveam chef de nimic,aveam atacuri de panica, zi de zi pana prin aprilie 2017, cu atacurile de panica au aparut si simptomele,frica de moarte,frica ca am vre o boala,limba umflata senzatie de nod in gat,probleme la stomac,constipatie,diaree,indigestie,respiratie grea,durere de cap, senzatia de sufocare, si tin sa mentionez ca in 2016 august am plecat in Italia la parintii mei,si fratele meu e acasa cu bunica, vorbesc cu el zi de zi dar mi e dor, ...deci cand strang din pumni simt cum circula sangele,inima imi bate tare cateodata, la fel si cu respiratia ingreunata doar cand stau cu gandul, de 1 luna n am nici pofta de mancare, mi au aparut niste bubite in gat, oare ce o fi? Anxietate sau vre o boala grava? Tin sa mentionez ca doamna doctor cand mi-a facut analize mi-a spus ca am infectie in gat si mi-a dat oxacilina de 1.000 mg si am luat doar 3 pastile, nu am continuat tratamentul. Uitati poza cum e in gat Poza https://imgur.com/gallery/N3Hj5
Va rog frumos sa mii spuneti,o fi anxietate? E totul in capul meu? De exemplu cand ies afara ma simt mai bine, cand stau pe telefon, o fi totul in capul meu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

E totul in mintea ta. Accesele de panica nu sunt periculoase dar sunt neplacute. Poate fi o etapa trecatoare din viata ta dupa care vor dispare. Ti-ai format si o predispozitie la teama de boli. Nejustificata.
Oxacilina trebuie sa fie un antibiotic. Antibioticul trebuie luat pana se termina tratamentul prescris de doctor, nu mai putin. Daca totusi crezi ca ai motive sa intrerupi atunci vorbesti din nou cu medicul.
Data viitoare...

Răspuns utilizator avertizat
| esanatos a răspuns:

E posibil s agasesti solutii aici:
http://www.mediculmeu.com/......ra-orl.php

sau un tratament cu uleiuri esantiale:
http://www.esanatos.com/......t75761.php

| Alecso_Alecso_1995 a răspuns:

Nu trebuie să iti fie frică exact așa am patit si eu din cauză că fumasem dintr-o tigare electronica si în urmatoarele minute aveam simptomele care le dau etnobotanicele...am avut atacuri de panica timp de 7 luni dupa m-au lăsat.dat gândurile ca as putea muri în fiecare zi ma naucesc dar motivul care e? Nu stiu nici eu sa răspund pur si simplu se întâmpla..probabil ca stii cum e sa te chinui zi de zi cu această problema sa stii ca nu iti poti face un plan pentru ziua de mâine stiind în subconstientul tau ca tu vei muri..pe mine nici psihologii nu m-au ajutat..nu am un sfat sa iti dau dar te înțeleg si sper sa iti revii..numai bine.