| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani si mie foarte frica,ieri dupa ce am jucat fotbal ma durea in piept si in partea dreapta a pieptului si in spate la plamani, iar noaptea cand dorm parca ma dor rinichi si plamani pe undeva in mijlocu spatelui poate fi leucemie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cauza efortului fizic te doare si trece nu te speria.

| blackcat99 a răspuns:

Doamne fereste, nu e cazul sa vorbesti despre leucemie! E doar o reactie a organismului la stres si oboseala. Cat despre durerea in partea dreapta, am avut si eu aceste simptome, datorate unei caderi de calciu. Incearca sa faci pauza o zi, relaxeaza-te. Spune-le parintilor tai sa iti cumpere tablete cu calciu, te refaci pana a 2-a zi. O zi frumoasa!

| Crucified a răspuns:

Nu e nimic grav

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da dar gabi ce a zis mie foarte frica daca era aveam dureri mari?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci sa stau linistit? ca nu este sigur 100%?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mie foarte frica o sa ma duc maine la doctor pentru linistea mea sa vad ce zice dar de exemplu daca ma trimite la radiografie la plamani si nu iese nimica? sa fac anlize la sange si urina si va iesi exact ce am?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si apropo nu am nici o vanataie pe mine

| Alinaaa03 a răspuns:

ZILE PARINTILOca sa cR! Dupa aceea incearca sa bei un ceai natural da fara zahar! |(sa te faci bine:X)

| ElenaALeXa a răspuns:

DUte la un doctor si oricum vb de leucemie nu e thumbs down... leucemie n`ai.si dmne fereste :] ..asa ma doare si pe mine ..cand fac efort. poate ai si tens mica/mare.du-te la doctor I don't want to see.[sa te faci bine :* ] bye.